Kategorija: Muška košarka

Karlo Zelenika na popisu U16 reprezentacije BiH

Izbornik muške U16 reprezentacije Bosne i Hercegovine Dejan Bodiroga priopćio je popis igrača za EYOF igre u Gioru, te Europsko prvenstvo B divizije, koje će se od 10-19. kolovoza održati u Bugarskoj.

Izbornik Bodiroga igrače je podijelio u dvije grupe. Prva grupa okupiće se u sutra u Sarajevu i na tom popisu nalazi se sljedećih 15 imena:

Mihajlo Nešković, Karlo Zelenika, Ognjen Marković, Milan Manojlović, Haris Dedajić, Harun Huseinpašić, Alija Islamović, Amar Mehić, Ante Kovač, Ante Maraš, Marko Pržović, Dario Dragičević, Vedran Stokanović, Đorđe Pantić i Denis Korman.

Igrači iz ove grupe, koji zadovolje kriterijume Stručnog stožera nastaviće sa pripremama za EYOF igre i Europsko prvenstvo, sa drugom grupom u kojoj se nalaze sljedeći igrači:

Saša Antunović, Đorđe Topolović, Kosta Kontić, Tarik Biberović, Timur Krupalija, Nino Herenda, Nikola Mičić, Mirza Kusturica, Stefan Milošević, Deni Radak.

Druga grupa okupiće se 11. srpnja u Sarajevu, gdje će trenirati sve do 22. srpnja, za kada je planiran put na EYOF igre u Mađarskoj.

Kadetska reprezentacija BiH nalazi u C grupi Europskog prvenstva B divizije u Bugarskoj, zajedno sa Češkom, Mađarskom, Slovačkom, Norveškom i Irskom.

HERCEGOVINA.info

Pobjeda kadeta u Tuzli, fenomenalni Soldo i Biokšić

U subotu je započelo odigravanje polufinalnih utakmica državnog prvenstva za kadete Košarkaškog saveza BiH. Košarkaši Zrinjskog gosti su u Tuzli gdje će se susresti sa Vardom i Slobodom. Prvi susret između Slobode i Varde završio je pobjedom domaćina 107:64, javlja portal hkkzrinjski.info.

U drugom današnjem susretu naši košarkaši predvođeni trenerima Zelenikom i Novakom su pobjedili ekipu Varde Rezultat je glasio 75:80(20:22,20:23,14:18,22:17) za Zrinjski.

U vrlo neizvjesnoj utakmici u kojoj plemići nisu ispuštali prednost od početka utakmice bolji od ostalih bili su Soldo sa 32 postignuta koša te skokova , Biokšić sa 22 postignuta koša te 21 fenonenalnim skokom.

HKK ZRINJSKI: Krešić 13, Soldo 32, Crnjac 7, Biokšić 22, Miličević, Puljić, Ivić, Smoljan, Ćubela, Raič 6, Buhač.

Naši košarkaši danas (nedjelja) igraju sa domaćinom ekipom Slobode u 11sati. Prijenos utakmice na https://www.youtube.com/watch?v=G9M3oZ_vG9c

Pobjeda nad Studentom za kraj sezone i ostanak u ligi

U posljednjem kolu lige za opstanak košarkaši SKK Student u Gradskom derbiju dočekali su HKK Zrinjski.
Utakmica je to koja nije odlučivala ništa, a momčad Zrinjskog je još jednom potvrdila da je bolja od gradskih rivala.

Već u prvoj četvrtini Plemići su stekli prednost koju nisu ispuštali do kraja susreta. Prva četvrtina završila je rezultatom 8:21.

Na odmor se ide rezultatom 23:33: Treća četvrtina donosi novu prednost Zrinjskom i u zadnju četvrtinu se ulazi sa rezultatom 40:56. U zadnjoj četvrtini Plemići su znali sačuvati prednost za konačnu i zasluženu pobjedu 66:75.

Zrinjski je do pobjede vodio sjajni Pavić sa 29 poena, 8 skokova i 4 asistencije. Demić je dodao 13, aPrinc 12, Šamadan 10, Begić i Golemac po 4 i Petrić 3 poena.

Kod Studenta Gudić je ubacio 16, Barbarić 14, Bogdanović 13, Smolić 10, Durak 8, Mikulić 3 i Širić 2.