Kategorija: Rukomet

Rukometne vijesti

Sutra završnica državnog prvenstva za Cicibanke

HŽRK Zrinjski sutra je domaćin završnice državnog prvenstva za Cicibanke U12. Na završnici sudjeluju slijedeće ekipe:

HŽRK Zrinjski
RK Izviđač
HŽRK Grude
ŽRK Krajina
RK Turbina
ŽRK Dubica

Utakmice se igraju u dvorani na Bijelom brijegu s početkom sutra (nedjelja)u 10. sati i 30. minuta. Završnica i finale predviđeni su za 18. sati.

Ulaz je slobodan

Visoka pobjeda rukometaša Zrinjskog nad Slogom

Rukometaši HMRK Zrinjski svladali su sinoć na svom parketu RK Slogu rezultatom 39:29 i tako se plasirali u četvrtfinale Kupa BiH. Na poluvremenu su Plemići imali prednost 17:11, a u drugom dijelu su mirno priveli utakmicu kraju ta konačnih 39:29 i zaslužen plasman u dalje natjecanje.

Kod Plemića su se istakli Doko s 11, Bošković s 8, Kožulj i Rikić sa po 6 postignutih bodova.

Rukometašice Zrinjskog doživjele težak poraz u Tuzli

Rukometašice HŽRK Zrinjski poražene su sinoć na gostovanju u Tuzli od OŽRK Jedinstvo rezultatom 42:17. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 20:9. Na kraju pobjeda domaćih 42:19.

Najefikasnije u redovima domaće ekipe bile su Katić i Sorak sa po 7 pogodaka, dok su kod Plemkinja najefikasnije bile Vučić sa 5 i Pandža sa 4 pogotka.

OŽRK Jedinstvo Tuzla: Dervišbegović, Demirović, Suhi, Katić, Belušević, Sorak, Osmanović, Horozović, Zvekić, Osmanović J., Osmanović S., Kušmić, Huskić, Bošković, Zupčević.

Trener: Tomić Zvjezdan

HŽRK Zrinjski Mostar: Rozić, Papac, Vučić, Drežnjak, Pandža, Petrović, Cvitanović, Leto.

Trenerica: Nožić Helena.

Minimalan poraz rukometaša Zrinjskog od Konjuha

Teško je riječima opisati večerašnju utakmicu punu preokreta koju su na kraju Plemići izgubili rezultatom 26:27. Oko 200 nazočnih gledatelja gledalo je napetu i uzbudljivu utakmicu, i na kraju su otišli kući razočarani porazom koji mlada momčad Zrinjskog nije zaslužio. Početak utakmice u potpunosti pripada Zrinjskom , i cijeli prvi dio Zrinjski ima vodstvo. U jednom trenutku prednost Zrinjskog je bila čak 6 golova razlike, a pred sam prvog dijela pad koncentracije koji koriste gosti i na odmor se ide rezultatom.

U drugom dijelu prava drama. Očito je da je mladoj momčadi Zrinjskog ponestajalo snage, i iskusni gosti pomalo preuzimaju igru, pa je rezultat sve neizvjesniji. u 36. minuti semafor je pokazivao 16:16. Nakon toga Plemići opet skupljaju snagu i ponovo dolaze u vodstvo koje je u 44. minuti iznosilo 21:18. Gosti se vraćaju u utakmicu sa tri pogotka, a u 54 minuti imaju i prednost 23:24. U 58 minuti rezultat glasi 25:27. Plemići nošeni publikom smanjuju na 26:27, imali su čak i zadnji napad koji nisu iskoristili i konačan rezultat je 26:27.

Mlada momčad Zrinjskog bez kapetana koji je ovih dana operiran silno je željela pobjedu i treba joj odati priznanje na srčanosti i borbenosti. Papagajski dosadno bi bilo opet ponavljati priču o nedostatku sredstava, termina za treniranje i uvjeta u kojima ovi mladi momci igraju i treniraju kada to ionako nikoga nije briga.

Rukometašice Zrinjskog visoko poražene od Ilidže

Rukometašice HŽRK Zrinjski izgubile su večeras na svom parketu od ekipe ŽRK Ilidža rezultatom 15:31. Plemkinje su dobro započele utakmicu i imale vodstvo do rezultata 7:6. Nakon toga gošće prave seriju od 7:0, i utakmica je tada bila praktički već riješena. Na poluvrijeme se ide rezultatom 8:20.

U nastavku su iskusne gošće čuvale prednost, i na kraju zasluženo alavile 15:31.

Na kraju se mora istaći da domaći sastav ima veliki broj ozlijeđenih igračica, i da je u ovoj utakmici na poziciji krila nastupila vratarka Blaženka Pandža.

Kod Zrinjskog su pogotke postigle: Vučić 5, Martina Pandža 3, Rozić, Papac i Drežnjak po 2, Blaženka Pandža 1.

Kod gošći Imsirović 7, I. Škaljić 6, Pasović 5. Ždrale i Hadžiselimović po 4, N. Škalkić 3, Pavlović i Dejanović po 1.