Kategorija: Muški rukomet

Visoka pobjeda rukometaša Zrinjskog nad Slogom

Rukometaši HMRK Zrinjski svladali su sinoć na svom parketu RK Slogu rezultatom 39:29 i tako se plasirali u četvrtfinale Kupa BiH. Na poluvremenu su Plemići imali prednost 17:11, a u drugom dijelu su mirno priveli utakmicu kraju ta konačnih 39:29 i zaslužen plasman u dalje natjecanje.

Kod Plemića su se istakli Doko s 11, Bošković s 8, Kožulj i Rikić sa po 6 postignutih bodova.

Minimalan poraz rukometaša Zrinjskog od Konjuha

Teško je riječima opisati večerašnju utakmicu punu preokreta koju su na kraju Plemići izgubili rezultatom 26:27. Oko 200 nazočnih gledatelja gledalo je napetu i uzbudljivu utakmicu, i na kraju su otišli kući razočarani porazom koji mlada momčad Zrinjskog nije zaslužio. Početak utakmice u potpunosti pripada Zrinjskom , i cijeli prvi dio Zrinjski ima vodstvo. U jednom trenutku prednost Zrinjskog je bila čak 6 golova razlike, a pred sam prvog dijela pad koncentracije koji koriste gosti i na odmor se ide rezultatom.

U drugom dijelu prava drama. Očito je da je mladoj momčadi Zrinjskog ponestajalo snage, i iskusni gosti pomalo preuzimaju igru, pa je rezultat sve neizvjesniji. u 36. minuti semafor je pokazivao 16:16. Nakon toga Plemići opet skupljaju snagu i ponovo dolaze u vodstvo koje je u 44. minuti iznosilo 21:18. Gosti se vraćaju u utakmicu sa tri pogotka, a u 54 minuti imaju i prednost 23:24. U 58 minuti rezultat glasi 25:27. Plemići nošeni publikom smanjuju na 26:27, imali su čak i zadnji napad koji nisu iskoristili i konačan rezultat je 26:27.

Mlada momčad Zrinjskog bez kapetana koji je ovih dana operiran silno je željela pobjedu i treba joj odati priznanje na srčanosti i borbenosti. Papagajski dosadno bi bilo opet ponavljati priču o nedostatku sredstava, termina za treniranje i uvjeta u kojima ovi mladi momci igraju i treniraju kada to ionako nikoga nije briga.

Rukometaši mostarskog Zrinjskog poraženi u Prijedoru

Rukometaši Prijedora ostvarili su novu pobjedu u ovogodišnjoj sezoni Premijer lige BiH. U okviru 12. kola Prijedorčani su svladali HMRK Zrinjski iz rezultatom 30:24 (12:8). U prvom dijelu igre, golovi su „teško” padali, ali su domaći nakon jedinog izjednačenja 1:1, bili bolji pa su na odmor otišli sa +4 (12:8).

Drugi dio je donio mnogo bržu i efikasniju igru. Nakon što su gosti smanjili na 14:12 uslijedila je serija Prijedorčana 5:0 nakon čega prednost domaćih nije uznosila manje od 4 gola razlike, sve do konačnih 30:24.

Najefikasniji u domaćim redovima bili su Savić sa 11 i Daničić sa 6 golova dok je golman Topić imao 13 uspješnih obrana. Kod Mostaraca, Bošković je postigao 5 golova dok je Paradžik imao 9 odrana.

PrijedorDanas.com

Pobjeda rukometaša Zrinjskog na gostovanju u Žepču

Teže od očekivanog s minimalnih 30:29 u prvom pretkolu Kup-a BiH HMRK Zrinjski svladao je RK Žepče rezultatom 30:29 i plasirao se u dalje natjecanje.

ŽEPČE – ZRINJSKI 29:30 (15:18)
Dvorana KŠC Don Bosco. Gledatelja: 300. Suci: Jasmin Mulahasanović (Maglaj) i Ivan Širić (Žepče). Delegat: Mileta Kekić (Mostar). Sedmerci: Žepče 3 (3), Zrinjski 2 (1). Isključenja: Žepče 4, Zrinjski 8 minuta. Rezultat: Žepče – Zrinsjki 29:30 (15:18).

ŽEPČE: Ćoruša, Šahinović, Marković, Matijević, Šumić 3, Ramljak, Damjanović 5, Keškić 1, Jozinović, 2, Dunđer, Barbarić 8, Mrkonjić 8 (3), Lovrić, Vranjković, Slišković 1, Gashi 1. TRENER: Enes Avdić.

ZRINJSKI: Šakota, Šoljić, Mandić, Doko 13, Bošković 3 (1), Kožuli 1, Puljić, Sarajlić 4, Rikić 1, Vidačak, Marić 4, Škember, Magerl 3, Babić 1. TRENER: Lazar Raguž.

Rukometaši Zrinjskog slavili protiv Krajine iz Cazina

Večeras su se u Mostaru sastali HMRK Zrinjski i RK Krajina iz Cazina. Utakmicu je došlo gledati oko 200 navijača Zrinjskog koji su došli podržati mladu momčad Plemića sastavljenu od domaćih igrača.

Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 10:11 za goste. U drugom dijelu gosti zadržavaju minimalnu prednost, a Plemići u par navrata predvođeni kapetanom Mandarićem i nošeni publikom uspijevaju doći do porananja. U par zadnjih minuta prava drama. Zrinjski uspijeva doći do vodstva, prvo 24:23, a na kraju i 26:25. Gosti su imali zadnji napad, ali ga nisu uspjeli iskoristiti tako da je pobjeda pripala Zrinjskom.

Za kraj ovim mladim rukometašima Zrinjskog predvođenih sjajnim Mandarićem treba odati priznanje i čestitati im za večerašnju igru.

Mandarić je postigao 8, Bošković 6, Šoljić 4, Perić 3, Marić i Sarajlić po 2 i Orlović 1 bili su strijelci za Zrinjski.

Za goste strijelci su bili Marko Stanić 7, Mijatović i Salkić po 6, Burazor 3, Goran Stanić 2 i Lipović 1.